Cegielnia Budowlana Lewkowo
Sprawdź, co możemy zaoferować.

Ceramika Budowlana Lewkowo Spółka z o.o. to zakład produkujący cegły i pustaki – ścienne ceramiczne materiały budowlane od ponad 50 lat.

Nasze składy dystrybucyjne:

PUSTAK U-220
PUSTAK U-220

Trochę historii

Lewkowo to synonim tradycji, nowoczesnej technologii produkcji poparty zaufaniem Klientów i stałym dążeniem do osiągania najwyższej jakości swoich produktów. Niewątpliwie dzięki kompilacji tych cech staliśmy się jedną z wiodących firm oferujących produkty ceramiki budowlanej. Zyskaliśmy status niekwestionowanego lidera w Polsce północno – wschodniej, a także dzięki bogatej ofercie i wysokiej jakości  naszych wyrobów uznawani jesteśmy za profesjonalistów. Świadczą o tym również otrzymywane przez nas nagrody i wyróżnienia.

Podążając tropem historii firmy Lewkowo warto wspomnieć wydarzenia z roku 1959, które przyczyniły się do naszego powstania. Podczas wierceń na rzece Narewka , w okolicach Lewkowa natrafiono na złoża iłów wielowarstwowych pochodzenia zastoiskowego o znacznej plastyczności. Początkowo zdolność wykorzystywania tych zasobów określono na 30 lat i 7mln j. c. jednakże na skutek szeregu badań i analiz stwierdzono, iż są one znacznie większe. Dziś moc produkcyjna pozwala na wytworzenie 72 mln j. c. rocznie. W związku z powyższym odkryciem rozpoczęto budowę zakładu, która przebiegała w dwóch etapach:

  • I etap 1968 rok – powstanie zakładu produkującego rurki drenarskie i cegły kratówki,
  • II etap 1973 rok – powstanie drugiego oddziału produkującego pustaki szczelinowe ścienne.

Początkowo istnieliśmy w strukturze wielozakładowego przedsiębiorstwa, jednakże w 1990 roku staliśmy się samodzielną jednostką. Rok 2003 był dla nas momentem przełomowym, gdyż przekształciliśmy się w spółkę prawa handlowego zatrudniającą 130 osób. Aktualnie zajmujemy obszar około 46 ha pow., na którym ulokowane zostały 2 nowoczesne oddziały produkcyjne tego sektora zajmujące 2,3 ha, a także kopalnie gliny i piasku.

Pierwszymi produktami oferowanymi pod marką LEWKOWO były: rurki drenarskie, cegła dziurawka, kratówka, pustaki szczelinowe. W związku z rozwojem technologii i zmieniającym się biegiem lat zapotrzebowaniem rynku poszerzyliśmy naszą ofertę, dzięki czemu posiadamy obecnie pełną gamę asortymentu z zakresu ceramiki budowlanej. Szeroki wachlarz tych produktów daje nieograniczoną możliwość tworzenia charakteru własnej budowli. Dla spełnienia szczególnych wymagań wynikających nie tylko z koniunktury rynku.

,,
Z czystym sumieniem mogę polecić materiały produkowane w Cegielnia Budowlana Lewkowo, produkty okazały się bardzo dobre jakościowo. Z pewnością jeszcze skorzystam z oferty.
Andrzej Bednacz
Klient detaliczny
demo-attachment-561-Subtraction-1
demo-attachment-561-Subtraction-1
Współpracujemy
Zaufani kontrahenci

Jesteśmy dumni z tego, że liderzy na Podlaskim i nie tylko rynku deweloperskim wybierają asortyment produkowany przez CB Lewkowo.

Opinie

Referencje